Zmena kariéry s Green Fox Academy bol risk, ktorý neľutujem

Publikovaný:
20. 8. 2023

Ľudmila urobila veľké rozhodnutie, vďaka ktorému si splnila kariérny sen. Prihlásila sa do Super intenzívneho kurzu Junior programátora od Green Fox Academy a podarilo sa jej naštartovať kariéru v IT od úplných základov. Dnes pracuje ako softvérová developerka vo firme Jump Soft a inšpiruje aj ďalšie dievčatá, ktoré láka svet technológií.

Zmena kariéry s Green Fox Academy bol risk, ktorý neľutujem

Rodáčka z východného Slovenska pred štúdiom v Green Fox Academy pracovala ako analytička v banke už počas štúdia na vysokej škole. Avšak už v začiatkoch svojej kariéry začala túžiť po zmene a práci, ktorá ju bude napĺňať o niečo viac. Lákadlom bol pre ňu svet technológií a IT. Urobila prvý krok a začala hľadať kurz, vďaka ktorému po jeho skončení dokáže naštartovať kariéru v IT od úplných základov. 

Začala gúglením na internete, ale na to, aby sa do programovania pustila naplno, jej nestačili krátke, pár hodinové kurzy. Hľadala niečo intenzívnejšie. „Práve vďaka svojej intenzite a komplexnosti kurzov ma oslovil práve bootcamp od Green Fox Academy.  Dôvodom bola samozrejme aj garancia práce po skončení kurzu, čo ostatné kurzy neponúkali.”

A tak Ľudka neváhala a vyplnila prihlášku. Pred kurzom absolvovala výberové konanie, ktoré je povinné, avšak bezplatné a nezáväzné. A ako hodnotí celý proces s odstupom času? „Výberko bolo jednoduché, ale natoľko selektívne, že mám pocit, že do kurzu sa dostanú len ľudia, ktorí majú logické myslenie,” opisuje svoje skúsenosti. 

Veľké životné zmeny na obzore

Pri hľadaní bootcampu, v ktorom začne novú kariéru v IT od nuly, hľadala kurzy zamerané na Python a full-stack. Keď sa hlásila do kurzu, s programovaním veľa skúseností nemala a ako väčšina začiatočníkov netušila, akým smerom sa vydať. „Predstavovala som si to oveľa jednoduchšie. Až v kurze, po absolvovaní prvého modulu som zistila, že back-end ma baví oveľa viac a za srdce ma nakoniec chytila Java. (smeje sa)

Ľudka musela štúdiu v bootcampe prispôsobiť aj svoj doterajší život. Prihlásiť sa do Super intenzívneho kurzu Junior programátora je veľké rozhodnutie a priznáva, že zo začiatku mala obavy. 

Bootcamp Green Fox Academy Ľudku oslovil aj vďaka svojej intenzite a možnosti hneď sa po kurze zamestnať.

„Presťahovala som sa do hlavného mesta, kde som bývala v podnájme. Kurz bol intenzívny a ostať bez príjmu a venovať sa niečomu tak intenzívne, bolo veľké rozhodnutie. Nebolo ľahké, keďže kvôli kurzu som nechala prácu. Bol to risk, ktorý určite neľutujem, pretože cítim, že idem správnym smerom. A vidím to aj teraz v práci, že programovanie je to, čo ma napĺňa a čo chcem robiť v budúcnosti.”

Vďaka kurzu si posunula vlastné hranice

Počas štúdia v bootcampe je dôležité okrem učenia a makania na nových vedomostiach aj vedieť vypnúť a vytvoriť si balans. Ľudmila sa začala aj práve preto v tomto období intenzívnejšie venovať športu. 

„Vstávala som každé ráno o 5:30 hod. a išla som si zacvičiť. To bolo jediné, čo mi pomáhalo. A ešte otužovanie. Počas kurzu som zistila, že všetky tie výhovorky, čo som vždy mala, sú iba o tom, že mám zlý time manažment. Potrebovala som zmeniť nielen svoju prácu, o ktorej som si myslela, že je problém. Kurz mi ukázal, že problémom bolo, že som nerobila žiadne iné aktivity, ktoré by nakopli moju myseľ,” opisuje. 

👉🏻Ako sa pripraviť na štúdium v bootcampe? Stiahni si náš bezplatný e-book

A ako vyzeral jej bežný deň počas kurzu? Kurz začínal o 9:00 hod. „Ja som už polhodinu predtým bola pripravená s kávou a vodou pri stole, aby som sa počas nasledujúcich hodín vedela sústrediť na učenie. Doobedu nás vždy čakalo „material review, kde sme si prešli všetky materiály z predošlého dňa. Mentori v kurze boli vždy nápomocní a najmä bolo vidieť, že sa tomu venujú a ochotne odpovedali na všetky otázky,” uvádza. 

Nasledovala obedná prestávka a potom pravidelné prezentácie na témy, ktoré študentov zaujímali a potom až do 18:00 pracovali na cvičeniach. K dispozícii im boli mentori, ktorí podľa jej slov riešenie neprezradili, ale vždy študentom ukázali, akým spôsobom sa k správnemu riešeniu dostanú. 

„Takto sme sa naučili oveľa viac. Je to dôležité aj v súčasnej práci fungujem rovnako. Navedú ma, ale vyriešiť to musím sama a veľa sa pri tom učím.”

Nová kariéra dva mesiace po kurze

Ľudmile sa po skončení bootcampu ozvali z dvoch firiem a pozvali ju na pohovory. Medzi skončením kurzu a nástupom do novej firmy ubehli dva mesiace. Bývalá študentka bootcampu Green Fox Academy dnes pracuje pre slovenskú firmu Jump Soft v Bratislave. „Mám skvelých kolegov, práca ma baví. Na pohovore mi určite pomohli aj vedomosti, ktoré som získala počas práce na reálnom projekte. Hovorila som o technológiách, ktoré sme používali a boli fascinovaní, čo všetko viem,” opisuje. 

Začínajúca programátorka pri rozhovore s jednou z našich partnerských firiem počas podujatia Open Demo.

V novom zamestnaní sú tím 20 vývojárov rozdelených do viacerých tímov podľa projektov, na ktorých pracujú. Ľudka sa venuje projektu pre advokátsku komoru. 

A čo by odkázala tým, ktorí o kurze uvažujú? „Keď človek nerobí to, čo ho baví a má pocit, že kariéra sa nevyvíja podľa jeho predstáv, môže to byť frustrujúce. Ak máš logické myslenie, motiváciou pre teba nie sú len dobre zarobené peniaze, ktoré IT sektor ponúka, stojí to za risk. Dôležitá je však vytrvalosť a ochota posúvať svoje vlastné hranice,” uzatvára s úsmevom.

Čítaj aj naše ďalšie články na blogu: 

Užitočné tipy, ako si zvoliť správny kurz programovania

4,5 mesiaca v bootcampe mu otvorilo dvere do sveta IT. Dnes pracuje pre Sygic

Z bankára IT-čkárom. Dušan si kóduje budúcnosť vďaka Green Fox Academy

Do IT ho priviedla láska k športu. Dnes pracuje v 365.banke

Staň sa aj ty programátorom/kou!

Spoznaj naše kurzy junior programátora

Chcem vedieť viac

Čítal by si ďalej?