Green Fox Coding Camp

KURZ ONLINE PROGRAMOVANIA ZADARMO
2018. március 22. csütörtök, 18:30-20:00
Andrássy út 66., 3. emelet

Chceš ochutnať svet techniky už dávnejšie? Vyskúšal by si, či je pre teba vhodný kurz v bootcampe?  Nauč sa základy programovania a zostav prvú ozajstnú webovú aplikáciu vo svojom živote od základov, pomocou našich mentorov a personalizovanej pomoci.

Pre koho je kurz určený?

Pre každého! Počas #zostandoma kampane a pandémie sme sa rozhodli ponúknuť bezplatný online kurz pre tých, ktorí nedokážu držať krok so svojou prácou alebo si počas práce z domu môžu vložiť niekoľko hodín štúdia do svojho každodenného života. Preto bol kurz dobrou príležitosťou na sebavzdelávanie alebo dokonca novú kariéru pre tých, ktorí boli nútení zmeniť svoj život. Odvtedy sa mierne zmenila, a náš kurz začíname aj na Slovensku pomocou našich mentorov. 

Veríme, že znalosť programovania sa v blízkej budúcnosti stane ešte cennejšou. Ak si to myslíš aj ty a cítiš sa byť dostatočne odhodlaný/á, neváhaj podať prihlášku vyplnením formulára žiadosti v dolnej časti stránky!

Partneri

Stručne o nás

V tréningovom stredisku Green Fox Academy v Budapešti a v Prahe už takmer 5 rokov pripavujeme ľudí s úplne odlišným profesionálnym zázemím a vekom, aby sa stali junior programátormi. Veríme v silu #socialdistancing, takže našu školu sme v polovici marca presunuli do online priestoru.

Ako je školenie štruktúrované?

1. týždeň (23 sep, streda 18:00-21:00; 24 sep, štvrtok 18:00-21:00; 26 sep, sobota 10:00-17:00)

  • HTML, CSS
  • Mini projekt: tvoja prvá webová stránka (áno, už prvý týždeň!)

2. týždeň (28 sep, pondelok, 18.00-20.00; 30 sep, streda 18:00-21:00; 1 okt, štvrtok 18:00-21:00; 3 okt, sobota 10:00-17:00)

3. týždeň (7 okt, streda 18:00-21:00; 8 okt, štvrtok 18:00-21:00; 10 okt, sobota 9:00-18:00)

„Vedúci táborov“, tj. tí, ktorí vedú kurz

No items found.

Čo potrebuješ k účasti?

  • Počítač so stabilným pripojením na internet a mikrofónom (nie je potrebná webová kamera).
  • Aspoň stredné znalosti anglického jazyka, lebo kurz bude čiastočne prebiehať angličtine, ale náš slovenský mentor vám samozrejme pomôže aj vo vašom materinskom jazyku.
  • 16-20 hodín voľného času počas 3 týždňov, čiže dva pracovné dni a soboty, pretože v sobotu bude aj interaktívna skupinová práca.
  • Vyplniť nižšie uvedený formulár
  • ... a veľa motivácie 😉
PRIHLÁSENIE
Na kurz môžeme prijať maximálne 50 ľudí, takže ak sa chceš pripojiť, musíš prejsť procesom prijímania v dvoch krokoch. Pozostáva z 30 minútového, ​​hravého online testu a krátkeho videorozhovoru, ktorý môžeš zaznamenať pomocou webovej kamery alebo kamery na mobilu. Toto je potrebné, pretože na kurz chceme pozvať a nájsť kandidátov, o ktorých si sami myslíme, že budú môcť absolvovať kurz.
HAMAROSAN ÚJRA!

Beteltek a helyek, sajnos nem tudunk több regisztrációt fogadni.

Hamarosan újranyitjuk a regisztrációt!

Prihlásit' sa

Často kladené otázky

Opravdu začína školenie od nuly, čiže od úplne začiatočníckej úrovne?
Áno, snažíme robiť kurz s najnižšou možnou vstupnou bariérou, čo v súčasnosti znamená 3 veci:
1. Vlastný počítač so stabilným pripojením na internet a (vstavaným) mikrofónom.
2. Aspoň stredne pokročilé znalosti anglického jazyka, pretože časť kurzu bude prebiehať v angličtine, ale jeden mentor vám pomôže aj vo vašom materinskom jazyku.
3. 16-20 hodín voľného času počas 3 týždňov, čiže dva pracovné dni a soboty, pretože v sobotu bude aj interaktívna skupinová práca.

Je Green Fox Coding Camp skutočne úplne zadarmo?
Naším hlavným cieľom v rámci kurzu je poskytnúť čo najväčšiemu počtu ľudí príležitosť vyskúšať si programovanie v období pandémie koronavírusu, či už ide o sebavzdelávanie alebo dokonca novú kariéru. Preto je školenie úplne zadarmo, ale pred začatím prvej hodiny musíš potvrdiť svoj súhlas so Zmluvnými podmienkami kliknutím na odkaz v emailu od nás. 

Dostávame počas školenia mentorskú pomoc?
Áno, školenia prebiehajú naživo s pomocou dvoch mentorov z Green Fox Academy. Prezentácie budú v angličtine, pretože angličtina je základným jazykom programovania a väčšina učebných materiálov kurzu bude k dispozícii v tomto jazyku. Počas skupinovej práce však môžu členovia tímu používať akýkoľvek jazyk medzi sebou a používať slovenský jazyk aj s naším slovenským mentorom.

Môžem sa stále prihlásiť na kurz, ak sa môžem zapojiť iba do časti daného časového pásma? 
Keďže kurz začína od nuly, účastníci pravdepodobne nemajú žiadne programovacie zázemie. Preto je pravdepodobné, že iba tí, ktorí sú skutočne motivovaní a odhodlaní programovať, dokážu kompenzovať zopár zameškaných hodín. Z dôvodu veľkého záujmu nemôžeme následne uspokojiť individuálne potreby, preto ti odporúčame, aby si zvážil, koľko času môžeš venovať tomu aby si vedel dobehnúť zameškané hodiny, pred tým, ako sa prihlásiš.

Koľko času by si mal popri online kurzu naplánovať na domáce úlohy a prax?
Na domáce úlohy alebo prax sa oplatí počítať pol až maximálne jednu hodinu. V jednotlivých dňoch to môže byť aj menej času.

Učebné osnovy pre účastníkov bude k dispozícii?
Niektoré študijné materiály sú k dispozícii vo video formáte. V daných časových zónach budeš so svojou skupinou študentov pracovať na úlohách, aby ste si mohli danú úlohu prediskutovať, vzájomne si dávať spätnú väzbu, čo vám pomôže spoločne postupovať. Je dôležité, aby si sa prihlásil, len ak budeš skutočne k dispozícii v daných časových pásmach.

Aký interaktívny kurz môžeš očakávať? Budeš potrebovať headset, webovú kameru alebo mikrofón?
Vo väčšine časových pásiem bude prebiehať skupinová práca, ktorá bude vyžadovať okrem počítača aspoň jeden dobre fungujúci mikrofón. Webkamera nie je potrebná na dokončenie školenia, ale môže sa ti hodiť aby si spoznal v priebehu projektu “spolužiakov”, čo zvyšuje tvoju motiváciu a motiváciu samotného tímu.

 Aký laptop/počítač je potrebný na absolvovanie kurzu?
Najvhodnejší je aspoň s dvojjadrovým procesorom a so 4 GB pamäťou. Operačný systém môže byť Microsoft Windows, Linux alebo Mac OS.

Aké programy sú potrebné na počítači predinštalovať, aby si sa mohol/a zúčastniť kurzu?
Prvý týždeň nebudeš potrebovať nič iné ako desktop aplikáciu Discord (Discord tutorial). Tieto rozhrania určite prídu neskôr:
https://desktop.github.com/
https://code.visualstudio.com/

Ako bude vyzerať kurz? Aký zložitý bude projekt počas kurzu? Budeme hovoriť aj o systémoch?
V prvých 2 týždňoch sa budeme venovať 4 témam. Najprv pokúsime uviesť každú tému do kontextu na tzv. Material Review zasadnutiach, kde naši mentori vysvetlia všetky podrobnosti potrebné na pochopenie „big picture“. Účastníci sú potom rozdelení do menších skupín študentov, ktorí potom budú spracovávať na seminároch praktické príklady a úlohy. Každá skupina študentov bude mať príležitosť vzájomne si pomáhať a hľadať riešenia prostredníctvom skutočnej tímovej práce. Kedykoľvek môžeš klásť otázky a poskytovať spätnú väzbu ktorémukoľvek členovi skupiny. Keďže školenie začína úplne od nuly znamená že skutočne preberieme základy, a nebude existovať žiadny rámec. Na konci školenia urobíme projekt interaktívnym so základmi jazyka JavaScript a jQuery.

Musím sa na konci kurzu podrobiť skúške?
Neplánujeme to. 

Dostávajú účastníci na konci kurzu nejaký diplom/vysvedčenie/osvedčenie?
Nie, na konci kurzu budeš bohatší o prvú webovú aplikáciu, ktorú si sám/sama vyvinul/a, a o veľa praktických vedomostí. :-)

Dostanem pomoc od Green Fox pri hľadaní práce po ukončení kurzu?
Toto trojtýždňové školenie je viac o tom, aby si zistil/a, či programovanie je skutočne pre teba, a vyhovuje ti to ako alternatíva kariéry. V takom krátkom čase nie je možné získať vedomosti, ktoré by ti umožnili nájsť si prácu v oblasti IT. Ak rozmýšľaš o dlhodobých cieľoch, tak odporúčame naše online školenia.

Máš zelenú pre kariéru v IT

Prihlásiť sa

Presvedčili sme ťa? Staň sa aj ty junior programátorom!