Čo je naším poslaním?

Chceme vytvoriť vzdelávací priestor, ktorý zodpovedá súčasným potrebám trhu práce.
Chceme vytvoriť vzdelávací priestor, ktorý zodpovedá súčasným potrebám trhu práce.

Na Slovensku si môžeš vybrať z našich online super intenzívnych kurzov či z večerného/víkendového kurzu popri zamestnaní, alebo sa na teba tešíme v našich kampusoch v Česku a v Maďarsku.

Impact Report

Sociálny vplyv našej práce pre nás bol od začiatku veľmi dôležitý. V roku 2015 sme založili spoločnosť Green Fox, aby sme pomohli motivovaným a talentovaným mladým ľuďom budovať svoju kariéru v oblasti IT, ktorí sa nenašli v predchádzajúcej práci, nedostali možnosť finančného rastu alebo nemali možnosť nastaviť si dlhodobé ciele. V „Impact Reporte“ sme zhrnuli najdôležitejšie pozitívne výsledky a vplyv našej práce.
Stiahnuť

Náš príbeh a štyria zakladatelia

zakladatele green fox academy

Problém zohnať programátorov do svojich firiem a obrovský potenciál IT trhu dal dohromady v roku 2015 štvoricu zakladateľov Green Fox Academy - Krištofa Bárdosa, Barbaru Fazekas, Tamása Kökényho a Petra Langmára. Od slov nebolo ďaleko k činom a začala sa písať história jedného z najúspešnejších maďarských startupov. Vďaka tomu, že Barbara a Tamás sa venovali vzdelávaniu a Kristóf s Petrom boli úzko spätí s praxou, dokázali spoločne vytvoriť úspešný model. Zhromaždili motivovaných záujemcov, ktorí chceli zmeniť svoj profesijný život a firmy márne zháňajúcich IT odborníkov. Neprešiel ani rok a Green Fox Academy sa vyšvihol medzi špičku vo svojom odbore. Tento úspech bol korunovaný prestížnou cenou IT BEHAVIOR v kategórii Human Management za kurz junior programátorov. Počet študentov rýchlo narástol, rovnako tak rástlo číslo spolupracujúcich firiem a prichádzali aj ďalšie ocenenia, napr. Loveable Workplace (November 2017).

Zakladatelia priebežne riešili rozvoj a smerovanie Green Fox Academy. Rok 2018 bol pre Green Fox Academy v mnohom prelomový. Na jar predstavili a spustili bezplatný kurz programovania pre ženy CodeGirlz a na jeseň  Academy4MoMs. Možnosť rekvalifikácie žien na rodičovskej dovolenke vzbudila u verejnosti obrovský ohlas. Kurz ponúkajúci okrem iného starostlivosť o dieťa v čase, keď sa jeho matka vzdeláva, priniesol firme ďalšiu prestížnu cenu IT BEHAVIOR. Od jari 2018 sa firma intenzívne pripravovala na vstup na český trh. Ten bol zavŕšený v septembri, kedy bola slávnostne otvorená pobočka v Prahe na Václavskom námestí a súčasne tu bol zahájený prvý kurz pre junior programátorov. V tejto chvíli Green Fox Academy na svojich kampusoch v Budapešti a Prahe pripravuje viac než 160 študentov na nový profesijný život.

Ďalším veľkým prelomom je rok 2020, keď Green Fox Academy vstúpil na slovenský trh s tým, že pomôže  ambicióznym ľuďom zmeniť kariéru a nájsť si novú cestu k splneniu snov o dokonalej profesii. Celý príbeh si môžeš prečítať na našom blogu.

digital nativeslab.coop