Náš príbeh je na konci

Publikovaný:
18.12.2023

Za posledných 8 rokov sme si spolu s Green Fox Academy prešli fantastickú cestu. Stretli sme sa s množstvom výnimočných ľudí a ich (kariérnymi) príbehmi, ktoré nás posúvali dopredu každý jeden deň. Bohužiaľ, kapitolu príbehu Green Fox Academy musíme uzavrieť.

Náš príbeh je na konci

Za posledných takmer 8 rokov sme s Green Fox Academy prešli fantastickú cestu. Sme hrdí, že sme pomohli tisíckam našim študentov pri budovaní ich IT kariéry a spojiť množstvo talentov s našimi partnerskými firmami. Od prvého momentu od nášho vzniku sme nesmierne hrdí na našich študentov, ktorí sú dôkazom, že vďaka tvrdej práci a motivácii sa dá získať čokoľvek, dokonca aj nová kariéra. Dennodenne sme sa stretávali so šikovnými ľuďmi a ich príbehmi, ktoré nás posúvali dopredu. 

Bohužiaľ, teraz však musíme príbeh Green Foxu uzavrieť. Uplynulý rok so sebou priniesol množstvo zmien nielen v IT sektore, ale na celom svete, ktoré ovplyvnili aj nás. Pokrok v oblasti umelej inteligencie, dôsledky vojny, vysoká inflácia a ďalšie ekonomické výzvy, ktorým sme museli neustále čeliť. Tieto zhoršujúce sa ekonomické podmienky tiež spomalili trh práce, čo malo významný vplyv na náš obchodný model. Snažili sme sa im prispôsobiť do poslednej chvíle, avšak majitelia Green Fox Academy museli nakoniec urobiť to najťažšie rozhodnutie: Green Fox Academy končí.

Naše prebiehajúce kurzy budú ukončené, no nové už spúšťať nebudeme. Detaily pokračovania preberieme priamo s našimi súčasnými študentmi.

Aj napriek všetkému veríme, že IT svet  potrebuje talenty, ktorým sa podarí naštartovať svoju kariéru vďaka bootcampu. Veríme tiež, že IT sektor je budúcnosť, ktorý ponúka príležitosti pre ľudí na rôznych pozíciách a oblastiach. 

Ďakujeme, že ste s nami boli posledných 8 rokov a želáme Vám, aby sa Vám podarilo splniť si kariérne sny.

Oficiálna tlačová správa od majiteľa je nasledovná:

*******************************************************

Oficiálna tlačová správa

Spoločnosť Green Fox Academy podala voči sebe návrh na vyhlásenie konkurzu

Programátorská akadémia Green Fox Academy, v ktorej má majoritnú majetkovú účasť luxemburský alternatívny investičný fond Sandberg Investment Fund II SCSp spravovaný slovenskou private equity správcovskou spoločnosťou Sandberg Capital, dnešným dňom končí svoje pôsobenie. V dôsledku vývoja na trhoch v regióne strednej a východnej Európy čelila v posledných mesiacoch problémom s likviditou. Po dohode akcionárov spoločnosť Green Fox Academy podala voči sebe návrh na vyhlásenie konkurzu.

Uplynulý rok sa niesol v znamení extrémnych zmien, ktoré mali negatívny dopad na B2B aj B2C sektor. Ekonomická volatilita viedla k výraznému ochladeniu trhu práce a záujmu o rekvalifikačné kurzy v IT segmente. Mnohí firemní klienti boli zároveň nútení odložiť projekty a pozastaviť najímanie nových či juniornejších zamestnancov, čo veľmi negatívne ovplyvnilo rast a tržby spoločnosti Green Fox,“ uviedol Richard Flimel, partner Sandberg Capital. 

IT Bootcamp Green Fox Academy poskytoval kurzy pre junior programátorov.  Zameriaval sa na rekvalifikačné kurzy, programy doplnkového vzdelávania a firemné školiace programy v IT sektore. Doposiaľ vyškolil viac ako 5000 študentov.

Naďalej veríme, že služby, ktoré Green Fox Academy poskytovala, sú dôležité pre digitálnu transformáciu regiónu. Od vstupu do spoločnosti vykonal Sandberg viaceré operatívne zlepšenia. Tie sa však ešte nestihli prejaviť a v kombinácii s rapídnym poklesom počtu študentov a korporátnych klientov sa spoločnosť dostala do problémov s likviditou. Sandberg sa rozhodol neposkytnúť spoločnosti ďalšie financovanie. Situácia nás mrzí, no podanie návrhu na vyhlásenie konkurzu vnímame ako jediné zodpovedné riešenie voči našim investorom,“ zdôvodnil Flimel zo Sandberg Capital. 

Prebiehajúce kurzy budú dokončené. 

O SANDBERG CAPITAL

Sandberg Capital je slovenská private equity správcovská spoločnosť, ktorá vznikla v roku 2014. Zameriava sa na investovanie do menších a stredne veľkých spoločností na Slovensku a v regióne strednej a východnej Európy v oblastiach IT, telekomunikácií, poľnohospodárstva, vzdelávania a maloobchodu. Sandberg Capital spravuje viac ako 340 miliónov eur v mene súkromných a inštitucionálnych investorov.

Staň sa aj ty programátorom/kou!

Spoznaj naše kurzy junior programátora

Chcem vedieť viac

Čítal by si ďalej?