Nechal výšku a prihlásil sa do Green Foxu. Mesiac po kurze má prvú prácu v IT

Publikovaný:
4. 12. 2022

Programovanie ho zaujalo už na gymnáziu, avšak matematika bola jedným z dôvodov, prečo sa rozhodol, že IT na vysokú školu študovať nepôjde. To, či sa s ňou stretne aj v rámci kurzu bola jedna z jeho prvých otázok vo výberovom konaní. Matúš je dnes úspešným absolventom Super intenzívneho kurzu v Green Fox Academy a svoju kariéru v IT naštartoval ako junior programátor v spoločnosti Accenture.

Nechal výšku a prihlásil sa do Green Foxu. Mesiac po kurze má prvú prácu v IT

Matúš Kubis začal po strednej škole študovať geografiu. Po bakalárovi nastúpil do 4-ročníka, avšak postupom času jeho záujem o tento odbor pomaly upadal. Počas zimného semestra absolvoval predmet zameraný na programovanie a znovu objavil svoje nadšenie pre IT, ktoré ho lákalo už počas strednej školy. Jedinou prekážkou, ktorá mu stála v ceste, bola matematika. Tú si neobľúbil ani počas štúdia na vysokej škole, z ktorej počas skúškového odišiel. 

Nový rok, nová kariérna cesta

Mladík zo Žiliny nemal jasný plán, čo bude robiť ďalej. Nejaká pracovná ponuka sa mu rysovala, avšak narazil na reklamu na kurz programovania od Green Fox Academy

„Pozrel som sa na to a prihlášku som odoslal bez väčšieho premýšľania. O pár dní som dostal pozvánku do výberového konania - zahral som si kognitívne hry, čakal ma príjemný pohovor so psychológom, programovacia simulácia s mentorom a nakoniec ma vybrali. Celé to bolo postavené na logike a to mám rád, žiadne znalosti z programovania človek predtým mať nemusí,” konštatuje. 

V bootcampe Green Fox Academy si Matúš vybral Super intenzívny kurz Junior programátora, ktorý zvládol za 5 mesiacov. Na jeho cestou za novou kariérou ho sprevádzala obrovská motivácia. 

„Nechal som školu, takže som si povedal, že kurz musím skončiť, niečo dokázať a získať prácu v odbore. A dôležité to bolo aj pre rodičov. Ďalším faktorom boli peniaze, ktoré som investoval do kurzu. Avšak všetko dobre dopadlo a ukázali ste mi, že za tých pár mesiacov sa dá dostať na úroveň, aby som získal zamestnanie a potom sa posúval ďalej,” vysvetľuje. 

Matúš s ďalšími absolventmi kurzu Junior programátora a mentorkou Luciou.

Čo čerstvý ServiceNow developer zdôrazňuje, že dostať sa na takúto úroveň by nedokázal sám, ako samouk. „Pred kurzom som nemal v podstate žiadne základy z programovania. Zo začiatku mi pomáhali mentori, ktorí boli veľmi priateľskí a všetko mi vysvetlili do hĺbky ako škôlkarovi,” smeje sa. V záverečnej fáze kurzu Junior programátora sa zameral na full-stack, pretože si nebol istý, aká špecializácia je pre neho najlepšia. 

Čítaj tiež: 8 dôvodov prečo naštartovať kariéru v IT

A ako vyzeral jeho bežný deň v kurze? Matúš sa snažil na to, čo sa bude učiť v daný deň, pozrieť vždy dopredu, aby bol pripravený. 

„Vstal som, zapol som počítač, prešli sme si „material review” (pozn. red. mentor vysvetľuje študentom teóriu) a potom som začal programovať. Väčšinou mi tie dni ubiehali veľmi rýchlo, lebo človek sa stále nad niečím zamýšľa. Niekedy som fakt trpel, motivácia nikde, každý deň bol rovnaký. Ale potom sa niečo podarilo a bol to super pocit,” usmieva sa. 

Dva týždne po kurze prišla pracovná ponuka

Matúš úspešne absolvoval kurz a ihneď sa začal jeho proces umiestňovania do partnerských firiem. Prvý pohovor mal čerstvý absolvent po 3 dňoch od ukončenia kurzu. Po 9 dňoch dostal pracovnú ponuku a mal týždeň na to, aby sa rozhodol. Presvedčila ho možnosť pracovať niekoľko dní z domu, ale aj finančné ohodnotenie. Matúš aktuálne pracuje ako ServiceNow developer pre bratislavskú pobočku spoločnosti Accenture.

„Na pohovore som sa dohodol, že môžem pracovať zo Žiliny, kde aktuálne bývam. Štyri dni pracujem z domu a jeden deň v týždni chodím do kancelárie. Ale môže sa to zmeniť. Závisí to od projektu, na ktorom budem pracovať. Zatiaľ mi to takto vyhovuje, som spokojný. Mám flexibilitu,” opisuje.

A ako vyzerajú jeho prvé dni v novej práci? „Momentálne si v rámci ServiceNow robím certifikácie. Čiže čítam, pozerám, čítam, pozerám. Robili sme už aj aplikáciu, čo bolo super. Myslím si, že mi štúdium v kurze dodalo sebavedomie, že mám na to, aby som to zvládol aj teraz a mohol som úspešne pokračovať na budovaní svojej novej kariéry,” uzatvára.

PREČÍTAJ SI AJ ĎALŠIE ČLÁNKY: 

Nechal výšku a prihlásil sa do Green Foxu. Mesiac po kurze má prvú prácu v IT

8 dôvodov, prečo naštartovať kariéru v IT

Inšpirovali ju IT bootcampy v Amerike. Recepčná Lucia je dnes junior programátorkou

Pandémia ho prinútila zmeniť prácu. Vďaka bootcampu je ServiceNow developer

Staň sa aj ty programátorom/kou!

Spoznaj naše kurzy junior programátora

Chcem vedieť viac

Čítal by si ďalej?